Ознака: затвореник

Затвореник нападнал вработен во затворот во Идризово

Затвореник синоќа нападнал вработен во Казнено-поправната установа „Идризово“, за време на смотра на затворениците, соопшти МВР. - На 10.12.2020 во 20:53 часот во СВР Скопје...

Затвореник починал во затворот во Шуто Оризари

Во утринските часови на 2 декември од Затворот „Скопје“ во населбата Шуто Оризари во полиција било пријавeнo дека во затворот починал 41-годишниот Б. М.,...

Приведен бегалец од затвор

Полицијата привела бегалец од затвор, кој се барал со потерница за издржување казна од 10 години. - Денеска полицијата на улицата Востаничка во Скопје го...

Дрога пронајдена во пакет наменет за затвореник во штипскиот затвор

На 20 октомври службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја. Полицијата извршила увид на местото, при што во...

Зел пари лажејќи дека може да ослободи затвореник од Шуто Оризари

Вчера во 14 часот во СВР Скопје, Т. П. (56) од с. Ногаевци пријавил дека на 12.9.2020 бил измамен од едно лице. Според пријавеното,...

Почина затвореник во кумановскиот затвор

Од Затвор Куманово – Отворено одделение Крива Паланка синоќа било пријавено дека во затворот починал осуденикот О.Р.(44) од Куманово. Увид извршиле екипа од Надворешната канцеларија...

Затвореник во Идризово повреден при напад

Затвореник завршил со повреди нанесени со остар предмет за време на инцидент во затворот Идризово. - Џ.Б.(20) од селото Теарце, Тетовско, осуденик во установата, пријавил...

Затвореник закажал прослава во кафеана

Затвореник од Идризово се јавил во угостителски објект во Делчево велејќи дека му се родил син и дека сака да прави прослава. Тој го...

Уапсен затвореник по кој имало потера

Дваесет и седум годишен скопјанец синоќа бил уапсен на улицата „Филип Втори Македонски“ во Скопје, кој се барал по потерница од КПЅ „Затвор Скопје“...

Во потрага по најбараниот пребеган затвореник

Јавноста веќе на големо шпекулира дека е доста симптоматично што Агим Красниќи, кој лежеше затвор за нерегуларности и за предизвикување неправилности на избори, неовластено...