Ознака: затворена

Затворена чајџилница во Куманово, ќе биде поднесена кривична пријава

Полициски службеници синоќа при вршење контрола во чајџилница, затекнале дека објектот работи по дозволеното работно време и дека внатре има околу 20 лица. Објектот...

Затворена чајџилница во Гостивар, приведен сопственикот

Полицијата затекна 11 гости во чајџилница во Гостивар, после 21 часот. Сопственикот е приведен и против него ќе биде поднесена пријава за непостапување според...

Универзитетска библиотека затворена поради отровни пајаци

Библиотека во студентска населба на Универзитетот во Мичиген е затворена, но не поради пандемијата од ковид-19, туку поради закана од отровни пајаци. Универзитетските власти неодамна,...

Затворенa чајџилница полна со гости во Арачиново

На 08.01.2021 полициски службеници и единицата за интервентна полиција, во соработка со Државниот пазарен инспекторат во 21,20 часот извршиле контрола во чајџилница во селото...

Јапонија се затвора на еден месец за сите странски патници

Јапонија одлучи да воведе привремена забрана за влез во земјата за граѓаните од сите земји и региони, освен за локалното население и странците со...

Крстосницата кај Собранието затворена за сообраќај во наредните три дена

Градот Скопје известува дека почнувајќи од утре (10 октомври) во 6 часот, па се до понеделник (12 октомври) во попладневните часови, целосно затворена за...

Трудо: Канадско-американската граница останува затворена уште 30 дена

Канадскиот премиер Џастин Трудо објави дека Канада и САД се согласиле да ги продолжат рестриктивните мерки за границата за уште 30 дена, до 21...

Грција затвори граничен премин со Турција

Грција денеска го затвори преминот Кастаниес на границата со Турција, откако голем број мигранти се обиделе да влезат во земјата. Претходно денеска, грчката полиција распореди...

Турција ја затвори границата со Иран

Турција ја затвори границата со Иран како превентивна мерка поради коронавирусот. Иран е прва земја на Блискиот Исток во која има пријавени случаи на заболени...

„Жените затворени во домот немаат можност да прават кривични дела“

Содржина во учебникот по социологија за втора година гимназија предизвика лавина граѓански реакции. Станува збор за делот во кој се вели дека „Ако жената...