Ознака: затаен данок

Скопјанец затаил данок од скоро 13 милиони денари

Единицата за економски и компјутерски криминал при скопската полиција до Основното јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против 28-годишник од Скопје поради сомнение...

Претседател на фудбалски клуб затаил данок од милион денари

Полицијата поднесе кривична пријава против претседателот на правното лице „Фудбалски клуб Куманово 1903“, против сметководителка и против правното лице Здружение на граѓани „Фудбалски клуб...