10.8 C
Skopje
25.10.2021 - 12:51

Ознака: застрелан

Застрелан грчки свештеник пред црква во Лион

Повторно пукање во Франција. Во тек е потера во францускиот град Лион, каде вооружено лице пукаше и повреди грчки православен свештеник пред црква, а...

Застрелан полицаец во центарот на Загреб, напаѓот се самоубил

Во центарот на Загреб утрово одекнале истрели. Во близина на зградата на Владата бил убиен полицаец, а напаѓачот подоцна бил пронајден мртов. Поради инцидентот,...

Полицаец по грешка се застрелал од службениот пиштол

Полициски службеник синоќа во својот дом на улицата Франц Прешерн во Скопје испукал еден куршум од неговиот службен пиштол додека го проверувал и се...

Застрелан Авганистанец најден покрај патот кај Табановце

Вчера во полицијата било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Табановце имало лице што лежи покрај патот. Полициските службеници излегле на местото и било констатирано дека...

Тинејџер застрелан во трговски центар во Денвер

Седумнаесетгодишно момче е застрелано при пукање во трговски центар во предградието на Денвер, САД, а бројните посетители на трговскиот центар панично бегале барајќи место...

Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана...

Убиен долгогодишниот телохранител на двајца кралеви во Саудиска Арабија

Долгогодишен личен телохранител на двајцата кралеви на Саудиска Арабија е убиен во расправија од страна на негов пријател, соопштија државните медиуми. Во извештајот не се...

Застрелан син на имотно семејство во Сараево

Наследникот на богато семејство, 30-годишниот Милош Остојиќ, е убиен завчера во источно Сараево, во класична заседа. Тој е ранет пред клубот „Спарта“, а од...

Гостиварец застрелан во стомак, осомничениот приведен

Дваесет и петгодишен гостиварец завршил на скопските клиники откако бил застрелан во стомакот. Полицијата привела едно лице кое се сомничи дека го го ранило...