Ознака: застој

Ќе предизвикаат ли изборите дополнителен застој на економијата

Откако економијата се најде под силен удар поради мерките за сузбивање на коронавирусот, кои се преземаат како во Македонија така и низ светот, сега...

Застој на Табановце, Богородица и Дојран

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...

Снегот го отежнува сообраќајот, застој на неколку патни правци

Снегот што од синоќа интензивно паѓа предизвика застои во сообраќајот на неколку патни правци, особено во западна Македонија. АМСМ и ЈП Македонијапат информираат дека од...