6.8 C
Skopje
20.10.2021 - 11:59

Ознака: засадат

Македонските џудисти ќе засадат дрвја за одбележување на Светскиот ден на...

Под мотото „Засади дрво“ македонските џудисти и вљубеници во оваа древна благородна вештина ќе го одбележат Светскиот ден на џудото и роденденот на неговиот...