Ознака: Заробени

Рудари во Канада заробени повеќе од 24 часа на длабочина од...

Најмалку 39 рудари се заробени под земја повеќе од 24 часа во северната канадска провинција Онтарио, објави компанијата што управува со рудникот. Во тек е...

Пронајдени 90 луѓе заробени во куќа во Хјустон

Полицијата во Тексас пронајде 90 лица заробени во една куќа во предградие на Хјустон, а постои сомнеж дека станува збор за жртви на трговија...

Спасувачка акција: 21 рудар се заробени во Кина по поплавување на...

Спасувачките екипи се обидуваат да спасат 21 рудар, кои се блокирани во рудник за јаглен во регионот Ксинџијанг во северозападниот дел на Кина. Тие останале...

Заробените џихадисти на ИСИС што никој не ги сака

Курдските сили поддржани од САД во импровизирани затвори во Сирија чуваат околу 800 странци што се бореле за ИСИС. Трамп побара од европските држави...