15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 16:56

Ознака: заразени

Бројот на заразени со коронавирус во Грција достигна 99 лица

Бројот на заразени од коронавирус во Грција се зголеми на 99, соопшти претставникот на грчкото Министерство за здравство, Сотирис Циодрас. - Од вкупно заразените, 95...

Во Словенија 25 лица заразени со коронавирус

Порасна бројот на заразени со коронавирус во Словенија со два нови случаи, со што вкупната бројка на заболени е 25 лица, потврди министерот за...

Седуммина заразени од коронавирус, тројца се од семејството од Дебар

Министерството за здравство информира дека од осумте тестирани пациенти на коронавирус попладнево, тројца членови на семејството на сопружниците од Дебарско се позитивни, а останатите...

Заразените сопружници се вратиле од Италија, во автобусот имало 40-тина патници

Двајцата новорозаразени со коронавирус се вратиле од Италија со автобус во кој имало уште 40-тина патници од Скопје, Куманово и Дебар. Министерот за здравство,...

Четири нови смртни случаи од коронавирусот во Вашингтон

Во американската сојузна држава Вашингтон починаa нови четворица луѓе од коронавирус, со што бројот на смртни случаи во САД се искачи на шест. Државата...

Филипче: Во Италија нема наши државјани заразени со коронавирус

Нема македонски државјани заразени со коронавирус во регионот на северна Италија, соопшти во изјава за медиумите министерот за здравство, Венко Филипче. Тој посачи дека утринава...

Тројца пациенти излекувани од коронавирус во Италија

Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците...

Во Италија заразени пет деца, во Австрија почина италијанска туристка

Петмина малолетници се заразени со коронавирус во Италија. Четворица од нив се во Ломбардија, а еден случај е забележан во Венето. Во Ломбардија, две...

Бројот на заразени во Италија се зголеми на 322, починаа 10...

Бројот на пациенти со коронавирус во Италија се искачи на 322, додека бројот на починати се искачи на 10 лица. Ова го соопшти шефот на...

Светските амбасади ќе ги евакуираат здравите државјани од јапонскиот крузер

Бројот на заболени од коронавирусот на крузерот во Јапонија, од вчера порасна за 70. Министерот за здравство на Кина, Кацунобу Като изјави дека направени...