Ознака: заразени

Уште 29 нови случаи на коронавирус во Македонија, вкупно 177 лица...

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во Македонија. Од нив 20 се од Скопје, 3...

Две бебиња во Белград заразени со коронавирус

Две бебиња во Србија се меѓу 303 заболени од коронавирус во оваа земја, пренесуваат српските медиуми. Бебе старо 28 недели е заразено со коронавирус во...

Во Велика Британија најголем дневен пораст на починати и заразени

Велика Британија денеска го забележа најголемото дневно зголемување на смртните случаи од Ковид-19, а нагло пораснал и бројот на заразени лица. Бројот на починати се...

Во Италија за 24 часа од коронавирус починале 743 луѓе

Дводневниот тренд на опаѓање на бројот на жртви од коронавирус во Италија денеска е прекинат. За 24 часа починале 743 луѓе. Бројот на смртни случаи...

Двегодишното дете и родителите се заразиле преку позитивно лице

Најмладиот пациент заболен од коронавирус во земјава е двегодишно дете од Скопје, потврди министерот за здравство Венко Филипче по вчерашниот објавен извештај на Институтот...

Заразени се двајца доктори и една медицинска сестра во Куманово

Двајца доктори и една медицинска сестра во болницата во Куманово се заразени со коронавирус, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. Тие имале контакт со...

Нови 12 заболени од коронавирус во Македонија

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 12 случаи на коронавирус во земјата, соопшти Министерството за здравство. По градови: Скопје (7) и Куманово (5). Со...

Бројот на заразени од коронавирус во земјава се искачи на 114...

Бројот на новозаболени од коронавирус во земјава достигна бројка од 114 лица во последниве 24 часа, говорат податоците на Министерството за здравство. Според најновите податоци,...

Бројката на заразени од коронавирус во Македонија се искачи на 76

Вкупниот број дијагностицирани пациенти со коронавирус се искачи на 76, откако попладнево се дијагностицирани уште шест лица позитивни на коронавирус, соопштија од Министерството за...

Бројот на заразени во Грција се искачи на 418 лица

Претставникот на Министерството за здравство на Грција, Сотирис Циодрас, денеска објави 31 нов случај на коронавирус, со што вкупниот број во земјата достигна 418,...