8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 9:01

Ознака: заразени

Регистрирани 561 нов случај на ковид-19 – пријавени се 29 починати...

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на ковид-19: Скопје – 249, Куманово – 49, Струмица – 40,...

Новозаразени 83 лица од ковид-19 во Прилеп, пет смртни случаи за...

Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека изминатата седмица, во периодот од 6 до 12 септември 2021 година, во општина Прилеп имало 83 нови...

Регистрирани 577 нови случаи на ковид-19, починати се 30 лица

Во последните 24 часа се направени 5.362 тестирања, а регистрирани се 577 нови случаи на ковид-19: Скопје – 265, Куманово – 54, Тетово - 26,...

Регистрирани 199 нови случаи на ковид-19, починаа 32 лица

Во последните 24 часа се направени 2.558 тестирањe, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19: Скопје – 157, Куманово и Кавадарци – по 6,...

Регистрирани 760 нови случаи на ковид-19, починаа 23 лица

Во последните 24 часа се направени 5.724 тестирања, а регистрирани се 760 нови случаи на ковид-19: Скопје – 325, Куманово – 65, Тетово –...

Нов рекорд во Израел, речиси 11.000 луѓе се заразиле за еден...

Израел во вторникот потврди речиси 11.000 новoзаразени, нов рекорд од појавата на пандемијата на коронавирус и покрај водечката кампања за вакцинација во светот. Во изминатите...

За седум дена двајца починати и 94 новозаразени од ковид-19 во...

Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека изминатата седмица, во периодот од 23 до 29 август, во општина Прилеп имало 94 нови случаи...

Невакцинирани се 83 отсто од новите заразени со коронавирус

Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со ковид-19, во период од 6 август заклучно со 26 август. За вакцинирани се...

Зголемен бројот на заразени во Шведска, мерките продолжуваат да важат

Во Шведска најверојатно ќе се види во наредните месеци дали инфекциите со ковид-19 ќе добијат на интензитет, додека сегашните епидемиолошки мерки мора да се...

Регистрирани десет починати и 792 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира во последните 24 часа се направени 9.270 тестирањa, а регистрирани се 792 нови случаи на ковид-19: Скопје – 245, Тетово...