36.8 C
Skopje
31.7.2021 - 16:46

Ознака: заработи

Шифрин е прва што заработи еден милион од награди во скијањето

За успесите во СК таа сезонава освои 886.386 франци, а на СП уште 114.000, па вкупната парична награда за неа сезонава е точно 1.000.386...