Ознака: започнува

Kампањата за локалните избори започнува в понеделник

Државната изборна комисија го заклучи избирачкиот список, со што од понеделник почнува кампањата за локалните избори закажани на 17 октомври. Кампањата ќе заврши на 15...

Започнува четвртото издание на меѓународниот фестивал на светлината

На вкупно 15 локации, од шалтер салата на Пошта до Градскиот парк, 25 светлосни дизајнери и уметници по четврти пат на Скопје и скопјани...

Филипче: Вакцинацијата започнува во среда со здравствените работници

Министерот за здравство Венко Филипче, кој присуствуваше на примопредавањето на вакцините против коронавирус, што Србија ни ги донираше утрово на граничниот премин Табановце, се...

Вo недела зaпочнува наградната игра МојДДВ #МојаНаграда

За два дена започнува наградната игра МојДДВ #МојаНаграда, во која граѓаните имаат можност секојдневно да добијат една од 3.852 награди во вкупен износ од...