Ознака: Започна

Започна изведбата на водоводен систем во Сушица

На задоволство на граѓаните започна изведбата на долгоочекуваниот водоводен систем во населеното место Сушица. Изведбата на водоводниот систем ќе биде финансирана преку средства обезбедени...

Започна пријавувањето за Дедомразовската трка во Скопје

Официјално почна пријавувањето за традиционалната Дедомразовска трка во Скопје, која оваа година ќе се одржи на 22 декември. Според информациите од „Прв до врв“...

Во Конгресот започна јавно сослушување за отповикување на Трамп

Во Претставничкиот дом на американскиот конгрес започна јавното сведочење во истрагата за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Сведочат највисокиот дипломатски претставник на САД во...

Започна состанокот на лидерите на Западен Балкан во Охрид

Во Охрид започна работниот дел од состанокот на лидерите на Западен Балкан, на кој претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, Претседателот на...

Започна протестот на лекарите

Медицинските работници денеска ја искористија получасовната пауза да излезат на протест во Клиничкиот центар против насилството кое им се случува со години наназад, а...

Камперите на Металург започнаа со тренинзи и забава

Отворањето на годинашниот камп го збогати младиот македонски репрезентативец и член на Металург, десниот бек Мартин Серафимов, кој тренираше и асистираше на воведниот тренинг Викендов...

Започна реконструкцијата на стационарот „Вардариште“

Започнаа градежните активности за реконструкција на стационарот „Вардариште“. Како што информираат од градот Скопје, на два објекта во стационарот е почната демонтажа на веќе...