10.8 C
Skopje
3.12.2021 - 15:10

Ознака: запленет

Запленети 5 тони кокаин во Колумбија, вреден 265 милиони долари

Полицијата во Колумбија заплени 4,9 тони кокаин во вредност од околу 265 милиони долари во едно од најважните колумбиски пристаништа на Пацификот, Буенавентура, соопштија...

Иран повторно заплени танкер во Персискиот Залив

Иранската револуционерна гарда заплени уште еден танкер во Персискиот Залив поради наводно криумчарење на 250.000 литри дизел гориво во Обединетите Арапски Емирати, објави иранската...

Иран повторно со провокации, запленет уште еден танкер во Ормускиот теснец

Иранската револуционерна гарда запленила странски танкер во Персискиот залив кој шверцувал гориво на некои арапски земји, јави иранската државна телевизија, додавајќи дека се уапсени...