16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 7:49

Ознака: Запленети

Запленети над 5.000 пиротехнички средства на Бит пазар, приведено едно лице

Полицијата заплени над 5.000 пиротехнички средства на Бит пазар, соопшти МВР. Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје денеска на подрачје на...

Девет илјади петарди пронајдени во автомобил во Тетово

Тетовската полиција денеска уапси 27-годишник од селото Селце, со иницијали Љ.А, кој бил фатен со 9.163 парчиња на различни пиротехнички средства и 87 ракети. Како...

Во Струга приведен дилер од Албанија, запленети над 15 килограми марихуана

Полицијата во Струга уапси дилер од Албанија и заплени повеќе од 15 килограми марихуана. https://www.youtube.com/watch?v=5_gw06q4ZcY&feature=emb_title МВР соопшти дека вчера околу 20.30 часот полициски службеници, на подрачје...

Украдени ретки книги во вредност од 2,5 милиони фунти

Околу 200 „незаменливи“ книги вредни повеќе од 2,5 милиони фунти (3,2 милиони американски долари), кои биле украдени од еден магацин во Лондон, се пронајдени...

Во Либан запленети 25 тони марихуана

Либанската полиција објави дека запленила рекордни 25 тони канабис, што од Бејрут требало да бидaт испорачани во една африканска земја. Откривањето на дрогата е овозможено...

Црногорци уапсени со пет тони кокаин на брод во Венецуела

На бродот „Ареса“ во Венецуела се запленети еден тон, а потоа уште четири тони кокаин и уапсени се црногорски државјани, соопшти црногорската полиција. Како што...

Запленети рибарски мрежи со пастрмка во Охридското Езеро

Полицијата заплени рибарски мрежи со пастрмка во Охридското Езеро. Како што соопшти МВР, вчера во периодот од 9 до 14 часот, при вршење на...

Во Љуботен запленети над 12 тони тутун

Над 12 тони тутун е одземен од жителите на Љуботен по спроведената акција во селото. Нема уапсени, бидејќи истрагата не е против физички лица,...

Запленети 247 килограми марихуана

Грчката полиција во две одделни акции заплени 247 килограми марихуана внесена од Албанија. Во првиот случај, во Неа Селефкија, кај Игуменица, полициската патрола открила 145...