Ознака: Запленети

Во Либан запленети 25 тони марихуана

Либанската полиција објави дека запленила рекордни 25 тони канабис, што од Бејрут требало да бидaт испорачани во една африканска земја. Откривањето на дрогата е овозможено...

Црногорци уапсени со пет тони кокаин на брод во Венецуела

На бродот „Ареса“ во Венецуела се запленети еден тон, а потоа уште четири тони кокаин и уапсени се црногорски државјани, соопшти црногорската полиција. Како што...

Запленети рибарски мрежи со пастрмка во Охридското Езеро

Полицијата заплени рибарски мрежи со пастрмка во Охридското Езеро. Како што соопшти МВР, вчера во периодот од 9 до 14 часот, при вршење на...

Во Љуботен запленети над 12 тони тутун

Над 12 тони тутун е одземен од жителите на Љуботен по спроведената акција во селото. Нема уапсени, бидејќи истрагата не е против физички лица,...

Запленети 247 килограми марихуана

Грчката полиција во две одделни акции заплени 247 килограми марихуана внесена од Албанија. Во првиот случај, во Неа Селефкија, кај Игуменица, полициската патрола открила 145...