5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 17:33

Ознака: запленета дрога

Во полициска акција кај Богородица запленета дрога вредна 200.000 евра

Голема полициска акција е во тек во непосредна близина на граничниот премин Богородица. Според информациите запленета е марихуана вредна околу 200.000 евра. Уапсени се пет лица,...

Запленета дрога, приведена жителка на Куманово

Полициски службеници од СВР Куманово денеска ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и...