18 C
Skopje
23.9.2018 - 4:53

Ознака: заплена

Седум тони хашиш запленети од курдски герилци во Турција

Турските безбедносни сили заплениле над седум тони хашиш, произведен од страна на бунтовичката Курдска работничка партија (ПКК). Дрогата била запленета во југоисточна Турција, во близина...

Повеќе од еден тон кокаин запленет во воена база во Еквадор

Повеќе од еден тон кокаин наменет за Мексико е запленети во една база на еквадорското воено воздухопловство, а двајца војници се уапсени, соопштија локалните...

Португалската полиција заплени 840 килограми кокаин

Португалската полиција на јахта во Атлантски Океан откри и заплени 840 килограми кокаин. Во последните три месеци португалската полиција на море заплени повеќе од 10...

Италијанската полиција заплени 550 килограми марихуана од Албанија

Италијанската полиција во близина на пристанишниот град Бридизи заплени 550 килограми марихуана произведена во Албанија. Дрогата била транспортирана со моторен чамец, во кој биле две...

Грчката полиција заплени 211 килограми марихуана

Во две одделени акции грчката полиција заплени над 211 килограми марихуана прошверцувана од Албанија. Во првата акција,запленети се 125 килограми во селото Лептокарија, кај Игуменица,...

Два тона кокаин запленети во Белгија

Белгиската полиција денеска соопшти дека во пристаништето Гент заплени два тона кокаин. Дрогата е откриена во вторникот на брод кој пристигнал од Бразил. Тоа...

Полицијата заплени 20 тони хашиш

Црна Гора Во заедничка операција на црногорската полиција и Американската агенција за борба против наркотици (ДЕА), минатата недела биле запленети 20 тони хашиш, со вредност...

Албанската полиција заплени голема количина марихуана и арсенал оружје

Албанската полиција, во рамки на акцијата „Вјоса“ заплени голема количина марихуна и арсенал оружје. Според полицијата, во близина на селото Лешње кај Мемалија, во место...

Албанската полиција заплени 200 килограми марихуана

Полицијата од албанскиот град Лежа, на патниот правец Фуш Круја-Мамурас, заплени 200 килограми марихуана и четири литри масло од хашиш. Во рамки на акцијата, која...

Најголема заплена на дрога во ЕУ, околу 800.000 таблети ЛСД

Шпанската цивилна гарда и австриската федерална полиција конфискуваа околу 8.000 евра во круптовалутите биткоин, ИОТА и лумен, како и приближно 800.000 таблети ЛСД, што...