-1.6 C
Skopje
16.11.2018 - 4:48

Ознака: заплена

Хрватска полиција пронајде 156 килограми марихуана во морето

Хрватската полиција пронајде 156 килограми марихуана во морето во близина на градот Оребич и кај островите Корчула и Мљет. Марихуаната била спакувана во пакети, а...

Штипјанец во домот чувал 77 килограми марихуана

Кај 40-годишен штипјанец пронајдени се 77 килограми марихуана и одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена. Портпаролката на СВР – Штип, Гордана...

Запленети 6,5 килограми марихуана во куќа на жител од Стојаково, гевгелиско

При претрес во куќата и помошните простории на М.К.(48) од село Стојаково, извршен вчера во периодот од 15.00 до 16.30 часот, врз основа на...

Царина заплени поголемо количество цигари, облека, бижутерија

Во текот на минатите две недели, царинските службеници спречија неколку обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани  клучеви за моторни возила,...

Интерпол: Вкупно 500 тони недозволени фармацевтски производи запленети во 116 држави

Во координирани полициски акции спроведени во 116 држави запленети се 500 тони недозволени фармацевтски производи достапни на интернет, вклучително и лажни лекови против рак...

Во глобална операција Интерпол заплени 55 тони дрога

Интерпол соопшти дека денеска се запленети 55 тони различни видови наркотици, а приведени се 1.300 осомничени во глобална координирана операција. Полицијата заплени повеќе од 35...

Во глобална операција Интерпол заплени 55 тони дрога

Интерпол соопшти дека денеска се запленети 55 тони различни видови наркотици, а приведени се 1.300 осомничени во глобална координирана операција. Полицијата заплени повеќе од 35...

Италијанската полиција заплени над 1.200 килограми марихуана за три дена 

Во изминатите три дена италијанската полиција заплени над 1.200 килограми марихуана произведена во Албанија,чија вредност на нарко пазарот би достигнала вредност од околу 11...

Запленета дрога на ГП „Богородица“ наменета за Грција и Турција

Во возило со албански регистарски таблички на граничниот премин „Богородица“, Царинската управа вчера пронајде и заплени околу 45 килограми дрога. Возачот и неговата сопатничка,...

Разбиена група на дилери – шестмина приведени и запленети 22 килограми...

Шест лица се приведени и запленети се околу 22 килограми марихуана во синоќешната операција на МВР, изјави денеска портпаролот на Министерството, Тони Ангеловски.  Марихуаната била...