20.1 C
Skopje
15.9.2019 - 22:57

Ознака: заплашување

Притворот – мерка за заплашување, притисок или казна

Воопшто не заживеаја другите мерки за обезбедување присуство на обвинетиот, за да се одбегне пречестото определување на мерката притвор Леснотијата со која се определува мерката...

Имигрантите средство за заплашување

Италијанските и либиските власти предупредуваат на опасноста од нов бран имигранти кон Европа, а се спомнува бројката од околу 800.000 лица. Разгорувањето на борбите...

Стратегија на заплашување пред референдумот?

Иако идеите за прекројување на границите во моментов се оценети како спинови и лажни вести, политичките аналитичари и правните експерти, сепак, оставаат резерва во...