15.9 C
Skopje
29.3.2020 - 17:12

Ознака: запали

Чадот ја отежнува борбата со пожарот на „Адмирал Кузњецов“

Рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ се запалил додека го поправале на докот во Мурманск при што се повредени три лица, соопшти извор на...

Се запали камион во близина на Скопје

Во раните утрински часови во скопската полиција бил пријавен пожар во товарно возило на обиколницата, во близина на клучката „Мирковци“. Како што информираат од МВР,...

Се запали авион со американски војници на аеродром во Ирска

Авион со американски војници денеска се запали на ирскиот аеродром „Шенон“ непосредно пред полетувањето, поради што се прекинати сите летови на аеродромот, објави телевизијата...