22.8 C
Skopje
19.6.2021 - 17:39

Ознака: запален

Автомобил на македонскиот конзулат запален во Солун

Автомобил на македонскиот дипломатски конзулат рано утрово е запален во Солун, објави „Грик сити тајмс“. Автомобилот бил полиен со запаллива материја и потоа запален, по...

Опожарен „мерцедес“ во Батинци

Изутринава, во 3.10 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во скопското село Батинци било опожарено возило „мерцедес“, сопственост на Х. К. (33). Извршен...

Демонстранти во Гватемала ја запалија зградата на конгресот

Демонстранти во Гватемала вчера ја запалија тамошната зграда на конгресот, по што полицијата ги растера, пренесува Би-Би-Си. Нападот врз зградата на конгресот траел десетина минути,...

Се запали „мерцедес“ во скопско Бардовци

В.В. од селото Бардовци, Скопско, синоќа во СВР Скопје пријавил дека околу 16 во дворот од семејната куќа настанал пожар во патничкото возило „мерцедес“. Од...

Повторно запален автомобил во Скопје

Во два часот изутринава во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Васил Ѓоргов настанал пожар на патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски...

Се запали автобус близу Гостивар, нема повредени патници

Утрово околу 09,20 на магистралниот пат Гостивар-Кичево се запали автобус кој се движел кон Охрид, а е управуван од К.М.(51) од Скопје. Автобусот се запалил...