13.5 C
Skopje
24.2.2020 - 17:09

Ознака: запален автобус

Се запали автобус полн со патници кај Нова Горица

Автобус полн со патници се запали и изгоре во близина на Нова Горица, Словенија. Во автобусот, според информациите имало четириесет патници, но за среќа...

Ситуацијата со запалениот автобус на ГП Табановце под контрола, сообраќајот се...

Ситуацијата на ГП Табановце, каде што денес околу 16 часот во двокатен автобус со новосадски регистарски таблички избувна пожар, е ставена под контрола. Според...

Запален автобус предизвика застој на ГП Табановце

Запален автобус предизвика застој на граничниот премин Табановце. На преминот има метеж и не е дозволено поминување. Затворени се двата правци за влез и излез...