26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 19:14

Ознака: Западen Балкан

Вебер: Турција не може да биде дел од ЕУ, Западниот Балкан...

Потенцијалниот кандидат за претседател на Европската комисија, Германецот од Европската Народна Партија Манфред Вебер, во интервју за полски медиуми го потврди својот став дека...