Ознака: западнонилска грозница

За една недела во Србија починаа четири лица од западнонилска грозница

Во Србија во изминатите седум дена уште четири лица починнаа во треската на Западен Нил, објави Институтот за јавно здравје на Србија „Милан Јовановиќ...