11 C
Skopje
22.10.2020 - 14:06

Ознака: Западна Папуа

Студентски протести испразнија затвор во Индонезија

Најмалку 258 затвореници избегаа од затворот во провинцијата Западна Папуа во Индонезија за време на протест против третманот на папуанските студенти на главниот остров...

Земјотрес од 5,8 степени ја погоди индоензиската провинција Западна Папуа

Земјотрес со јачина од 5.8 степени по Рихтеровата скала денеска ја потресе источната индонезиска провинција Западна Папуа, соопшти Геофизичкиот институт на САД. Индонезиските власти измерија...