Ознака: западен балкан

Лидерите на ЕУ в четврток ќе разговараат за вакцини за Западен...

Набавката на вакцини за Западен Балкан ќе биде една од темите на состанокот на лидерите на членките на Европската унија (ЕУ), што ќе се...

Европската комисија: Недостиг на вакцини има и за земјите-членки

Попладнево бил одржан видео-состанок инициран од Европската комисија, на кој биле адресирани сите важни аспекти за мерките кои ЕУ ги презема за обезбедување вакцини...

Унијата сѐ уште не е подготвена за нови членки

Крајно време е ЕУ да биде искрена кон регионот Крајно време е ЕУ да биде чесна и искрена кон регионот. Ако не сака интеграции и...

ЕУ одобри 70 милиони евра за вакцини за Западен Балкан

Европската комисија усвои пакет од 70 милиони евра во рамките на Инструментот за претпристапна помош (ИПА II) како поддршка за пристап на партнерите од...

Пахор: Тоа што се случи со Македонија е обесхрабрувачки за Западен...

Словенечкиот претседател, Борут Пахор, изрази разочарување на форумот 2БС (То be Secure) во Подгорица, за тоа што политиката за проширување моментално не се наоѓа...

Османи на Конференција за соработка на тинк танк организации од Западен...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, имаше воведно обраќање на првичниот состанок на проектните партнери и претставниците од министерствата за надворешни работи на земјите...

Пендаровски: Време е ЕУ земјите од Западен Балкан да ги препознае...

Европскиот проект нема да биде целосен доколку земјите од Западен Балкан не се интегрираат целосно во Европската Унија, нагласи претседателот Стево Пендаровски во денешното...

Палмер: Американскиот пристап кон Западен Балкан нема да се смени

САД се посветени на партнерство со земјите од Западен Балкан и на нивната европска перспектива, а тој пристап нема да се промени, изјави Метју...

Здравствените системи на Балканот се преоптоварени поради коронавирусот

Според „Франс прес“ Недоволниот број на кревети и лекари и масовниот пораст на инфекции со коронавирус ги доведоа болниците на Балканот на работ на колапс,...

Османи: Европската перспектива на Западeн Балкан значи стабилност за целиот континент

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари видео средба со членовите на неформалната пратеничка група „Пријатели на Северна Македонија” во Европскиот парламент, предводена...

Watch Gleipnir (Dub) Episode 1 (https://gogoanime.be/m/E8E9/ep-1) at website https://gogoanime.be gogoanime 19

Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview (https://kissanimeonline.com/m/w012/ep-1) at website https://kissanimeonline.com. See more demon slayer kissanime