16.8 C
Skopje
31.7.2021 - 8:36

Ознака: Заострени мерки

Турција ги заостри мерките во борбата против коронавирусот

Новите мерки во Турција за борба против коронавирусот ќе стапат на сила на полноќ, пренесува „Ројтерс“, истакнувајќи дека ќе биде ограничен целиот меѓународен сообраќај...

Турција ги заостри мерките поради коронавирусот, заболени повеќе од 1.500 лица

Турција воведе нови мерки за да го спречи ширењето на коронавирусот. Планот е да се ограничи работното време на продавниците за храна,  на бројот...

Затворени градинки и училишта и забрана за масовни собири

Комисијата за заразни болести вчера презеде заострени мерки за превенција од ширење на коронавирусот, кои потоа беа усвоени од Владата, откако завчера во текот...