26.8 C
Skopje
23.7.2021 - 22:06

Ознака: занаети

Кинематографијата и визуелните ефекти не се одвоени занаети

Кинематограферот Роџер Дикинс, кој 14 пати бил номиниран за „оскар“, детално го анализира својот последен филм „Голдфинч“ и објаснува зошто за него „Блејд ранер...

На занаетчиството му треба подобар имиџ за да стане фактор во...

Наместо старите занаетчиски дуќани со традиционалните занаети во Старата скопска чаршија, сега гледаме продавници за бела техника. Старите занаети што порано биле побарувани, сега...