Ознака: заминува

Терминот „златна доба“ заминува во историјата

На секој поединец и генерација мора да им се даде можност да ги раскажат сопствените историски приказни, но и да ги толкуваат оние раскажани...

Најтрофејната тениска двојка заминува во пензија

Американските тенисери, браќата близнаци Боб и Мајк Брајан, кои во својата кариера освоиле рекордни 16 гранслем-титули во игра на двојки, соопштија дека по завршувањето...

Заминувањето на последниот лидер од „розовата плима“ ја разбранува Латинска Америка

Оставката на боливискиот претседател Ево Моралес, последниот од лидерите од „розовата плима“ која ја зафати Латинска Америка пред две децении, вчера ги поларизираше владите...

Џони Ајв, дизајнерот на ајфонот, си заминува од „Епл“

Главниот директор за дизајн на „Епл“, Џони Ајв, по речиси 30 години ја напушта компанијата, соопштија синоќа од „Епл“, пренесува Си-ен-ен. Ајв ќе основа сопствена...

Арсен Венгер си заминува од Арсенал по 22 години

Венгер (68) дојде во Арсенал на 1 октомври 1996 година и во меѓувреме освои три шампионски титули во Премиер-лигата и седум ФА-купа Французинот Арсен Венгер,...