Ознака: Замина

Стадионот „Висенте Калдерон“ замина во историјата

Минатиот викенд заврши уривањето на стадионот „Висенте Калдерон“, кој 51 година му беше дом на шпанскиот фудбалски клуб Атлетико Мадрид, од 1966 до 2017-та....

Замина бесмртниот Коби, останаа незаборавните кошеви на Брајант

Пред спортската сала на Лос Анџелес лејкерс, во која Брајант ја помина целата своја кариера, веднаш по објавувањето на тажната вест спонтано почнаа да...

Замина Ники Лауда, бескомпромисниот борец во Ф1

Славниот Австриец има освоено три титули светски првак, 25 победи и 24 пол-позиции. Во 2012 година, како еден од шефовите на Мерцедес, бил клучен...

Си замина Мајсторот, но остави многу зад себе

Грозданов беше брилијантен актер, располагаше со особен сензибилитет. Беше врвен мајстор, кој, за жал, тешко ќе се повтори, вели глумецот Бранко Бенинов Мите Грозданов (1943...

Замина незаборавниот Екрем Хусеин

Вчера во родното Скопје по кратко боледување почина Екрем Хусеин, познатиот македонски балетски играч и кореограф, кој беше роден во 1943 година. Балетско училиште...