Ознака: замени

Премиер-лигата ќе ги покани клубовите и третпат да гласаат за...

Процената е дека моментно 20-те клуба се поделени околу предлогот за враќање на пет измени за време на еден натпревар ФУДБАЛ Англиската фудбалска Премиер-лига е против...

Премиерлигашите се враќаат на три замени, со променет ВАР

Англиските премиерлигашки клубови на годишната генерална средба гласаа против пет замени на фудбалерите по натпревар во следната сезона, објави „Ројтерс“. На клубовите им беше...

Кој има поголема корист од правилото за пет замени?

Не знам дали ќе имаме корист или ќе нѐ спречи, но мислам дека ќе го направи второто, поради стилот што го играме. Знаеме дека...

Кучето Мечо малтретирањето во Скопје го замени за американски сон

Мечо речиси два месеци е во нашиот дом и се надевам оти многу скоро ќе биде вдомен во некое американско семејство, кое убаво ќе...

Технологија инспирирана од мравки што може да замени ГПС

Уште од праисториско време, луѓето се ориентираат на земјата преку небото. Сонцето следи предвидлив пат од исток кон запад секој ден, а по зајдисонцето...

Tренери мајстори на замените

На мечевите тие направија измени по кои фудбалерите што влегоа во игра постигнуваа голови за победа на седум меча, а еднаш за реми. Осуммина тренери...