17.8 C
Skopje
26.7.2021 - 6:38

Ознака: заменик-претседателка

Лукаревска избрана за заменик-претседателка на СДСМ

Сања Лукаревска е новата заменик-претседателка на СДСМ, беше одлучено на денешниот 26. Конгрес на партијата. Таа беше изгласана со 682 гласа „за“ и два „против“,...