29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 14:11

Ознака: замав

Наместо да стивнува, пандемијата зема нов замав

Според епидемиолозите, пресудни се два клучни фактори, а во Македонија се доминантни и двата. Првиот е британската мутација, која полесно се шири и кај...