7.9 C
Skopje
14.11.2019 - 23:47

Ознака: заладување

Од утре дожд и заладување

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок,...

Од утре заладување и снег

Под влијание на многу студена воздушна маса од север од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време, со...

Од утре заладување, утринските температури околу нулата

Од утре температурите во Македонија ќе опаднат за 10 до 15 степени целзиусови, а од среда наутро утринските може да паднат и околу нулата,...

УХМР: Од утре зладување на времето, дневните температури ќе се намалат...

Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки работи . (УХМР) - Утре во првата половина од денот...