Ознака: закон за попис

Пендаровски го потпиша указот за прогласување на Законот за попис

Претседателот Стево Пендаровски денеска го потпиша Указот за прогласување на Законот за попис на населението. Од кабинетот на Пендаровски информираат дека указот бил потпишан по...