11.6 C
Skopje
6.4.2020 - 11:30

Ознака: закон за агенција за национална безбедност

Собранието го изгласа Законот за Агенција за национална безбедност

Со 91 глас „за” и без воздржани и „против”, пратениците го изгласаа Законот за Агенција за национална безбедност. За законот, со кој практично се...