1.8 C
Skopje
22.1.2022 - 14:06

Ознака: законско решение

Шахпаска: Се подготвува ново законско решение за вработување на лицата со...

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, по повод одбележувањето на 23 септември – Меѓународниот ден на знаковниот јазик, учествуваше на тркалезна маса...

Сакаме да бидеме дел, а не жртви од новото законско решение

Во врска со предизборната иницијатива на ДУИ за усвојување измени во Законот за игри на среќа, кои се на дневен ред на Комисијата за...

Заев: Опозицијата не сака закон за јавно обвинителство

Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за Јавното обвинителство и затоа ги повикувам да ме демантираат -...