30 C
Skopje
22.9.2018 - 17:34

Ознака: закани

Трамп се закани дека САД ќе се повлечат од Светската трговска...

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе ги повлече САД од Светската трговска организација (СТО) доколку не види подобрување во начинот на работа...

Најголеми непријатели на САД

Иранскиот претседател Хасан Рохани неодамна во говор му порача на американскиот претседател Доналд Трамп „да не си игра со опашката на лавот, зашто само...

Рохани: Празните закани на Трамп не заслужуваат одговор

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека нема потреба да одговори на „празните закани“ на американскиот претседател Доналд Трамп. Рохани ова го изјави на седница на...

Заканите за глобалната трговија со храна

Повеќе од една милијарда луѓе, од вкупно 5,6 милијарди, се соочија со глад на планета пред четвртина век, тој број паднал на 800 милиони,...

Пендаровски: И без покана за членство на Македонија во НАТО, не...

Ако не добиеме покана за членство во НАТО, наш предизвик во следниот период, наспроти нечии катастрофични предвидувања, нема да биде сочувување на територијалниот...

Заканите во рамките на НАТО

Во сојузот изграден на демократските идеали се забележува подемот на авторитарните лидери Роб Бершински Во предизборието, повеќето набљудувачи сметаа дека тој сигурно ќе победи, долгогодишниот евроазиски...

Тасева: Анѓушев ми се закани по објавите за стечајот за „Фени“

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, на приемот кај британскиот амбасадор, и се заканил на Слаѓана Тасева, претседателка на „Транспаренси интернешнал – Македонија“, за...

Спасовски: Нема закани од нов мигрантски бран, но ние сме подготвени

Безбедносните информации и анализи моментално укажуват дека не постојат закани од нов мигрантски бран на т.н. „балканска рута“, изјави денеска министерот за внатрешни работи...