36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 19:27

Ознака: закани за бомба

Закани за бомби во трговски центри и медицински установи во Русија

Околу 30 трговски центри и 35 медицински установи во Санкт Петербург добиле анонимни закани за бомби, изјави извор од одделот за итни случаи за...