11.7 C
Skopje
16.10.2019 - 9:19

Ознака: закана

Шарените пилули стануваат закана што постојано мутира

Тревога: Епидемијата од новите дроги се шири со стравотна брзина Трагичните вести се повеќе од доволни за да нѐ натераат сериозно да се замислиме. Што...

Заврши драмата во Лондон, уапсен мажот кој се закануваше со бомба

Британската полиција го уапси мажот кој стоеше на шините на метро станица источно од Трафалгар и тврдеше дека има бомба. Сообраќајна полиција соопшти дека работи...

Тројна закана за напредокот на Балканот кон ЕУ и НАТО

Напредокот на Балканот кон ЕУ и НАТО е соочен со тројна закана - руското влијание, внатрешните слабости на демократија на Западен Балкан и актуелната...

Каде живеат најтешко децата

Конфликтите, сиромаштијата и дискриминацијата се закана за децата од целиот свет. Според вториот годишен извештај за раното завршување на детството, објавен од организацијата „Спасете...

Евакуирано основно училиште во Берлин поради „закана“

Германската полиција денеска соопшти дека спровела евакуација во учениците и вработените во едно основно училиште во Берлин, поради „закана“. Во полициското соопштение објавено на Твитер...

Измислена закана

„Нова Македонија“ во неколку продолженија ќе објави извадоци од книгата „Македонија не е Грција“ од турскиот автор Ердоган Ознал. Книгата е напишана врз...

Се сеќавате ли на Американчето што му се закануваше на Трамп?

Момчето што на течен англиски јазик му се закануваше на американскиот претседател Доналд Трамп, држејќи огнено оружје, во пропагандното видео на Исламска држава (ИД)...

Роботите не се закана за работните места на луѓето

Постои голема шанса вештачката интелигенција и роботите да ги заменат луѓето на најразлични работни места, но пропорцијата во која тоа ќе се случи е...