15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 16:06

Ознака: заедно

Џорџ Клуни и Џулија Робертс повторно ќе глумат заедно во „Билет...

Џорџ Клуни и Џулија Робертс ќе глумат заедно во филмот „Билет за рајот“, романтична комедија во режија на Ол Паркер. Клуни и Робертс ќе играат...

Џенифер, Лиза и Кортни од „Пријатели“ повторно заедно

Трите ѕвезди на култната телевизиска серија „Пријатели“ - Џенифер Анистон, Кортни Кокс и Лиза Кудроу - се собраа неодамна во куќата на Џенифер, каде...

Мажи и жени заедно ќе ги носат знамињата на ЛОИ

Претседателот на ИОК, Томас Бах, изјави дека менувањето на протоколот е направено за да им се овозможи на двата пола рамноправно да бидат претставени...

ЕУ и Јапонија заедно против кинескиот „Еден појас, еден пат“

Европската Унија и Јапонија потпишаа инфраструктурен договор за координација на повеќе проекти, кои ќе ги поврзуваат Европа и Азија, а се однесуваат на сообраќајниот,...