4.7 C
Skopje
11.12.2019 - 2:53

Ознака: Заев

Грчките медиуми го пренесуваат оптимизмот на Могерини и Заев

Оптимизмот изразен од Могерини и Заев дека може да се најде решение на името се најде во фокусот на грчките медиуми во извештаите за...

Заев-Харадинај: Земјите од регионот да продолжат со реформите

Извештаите на ЕК се реални и охрабрувачки. Сега останува на земјите од регионот да продолжат со реформите со поголема инклузивност за посеопфатна реализација на...

Заев: Прво проширување на парламентарното мнозинство, па реконструкцијата на Владата

Премиерот Зоран Заев вчера изјави дека е сѐ уште рано да се зборува за реконструкција на Владата и оти прво треба да бидат завршени...

Заев: Нема ништо незаконско на снимките од ПИ мерките

Нема ништо незаконско во прислушуваните разговори кои се користат како доказ во постапката, изјави денеска премиерот Зоран Заев по рочиштето за случајот „Поткуп", ...

Заев: Очекуваме кристално чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ

Македонскиот премиер Зоран Заев очекува чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Тој во интервју за ТВ 24 вести вечерва истакна дека речиси 96...

Заев: Македонија и Грција никогаш не биле поблиску до решение за...

Македонија и Грција никогаш не биле поблиску до решение за спорот со името. Во игра е име со георгафска одредница, а не со временска....

Заев се сретна со делегација од германскиот Бундестаг

Почнуваме со носењето на реформските закони значајни за обезбедување независно судство, владеење на правото, професионални медиуми, или општо земено, со пакетот реформски закони, направени...

Снимката за „Поткуп“ и денеска нема да се слуша во Кривичен

Интегралната снимка за случајот „Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев, нема да биде пуштена и на денешното рочиште во Кривичниот суд бидејќи...

Заев-Церар: Има потенцијал за подобра економска соработка меѓу Македонија и Словенија

Има голем потенцијал за унапредување на македонско-словенечката економска соработка, порачаа денеска на македонско-словенечкиот бизнис форум премиерите Зоран Заев и Миро Церар. Двајцата премиери нагласија дека...

Заев: Данокот не може да биде ист за плата од 10.000...

Не треба да се плашиме од ниту една реформа што ќе биде исцрпена со дебата. Персоналниот данок на доход е владина програма, а тоа...