14 C
Skopje
21.9.2018 - 2:45

Ознака: Заев

Заев: Доаѓањето на тројцата светски државници поддршка за Македонија

Тоа што тројца светски државници неделава ќе дојдат во Македонија е уште еден позитивен сигнал, признание и поддршка за нашата земја, рече премиерот и...

Заев од Пехчево: Исправени сме да носиме важни одлуки за сегашните...

Премиерот Зоран Заев, кој е и лидер на СДСМ, вечерва на трибина во Пехчево истакна дека како нација сме исправени да носиме важни одлуки...

Заев-Пејџ: Државните пред партиските и личните интереси

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Ендру Пејџ, директор за Западен Балкан во британското Министерство за надворешни работи, придружуван од Рејчел Галовеј, амбасадорка...

Заев најави државна помош за враќање на општинските долгови

Државата ќе им помогне на општините во враќање на затекнатите стари долгови, а со ребаланост во октомври ќе бидат алоцирани средства за трајно да...

Заев: Има голем потенцијал за економска соработка меѓу Македониа и Србија

Граѓаните на двете земји очекуваат да им служиме од секој аспект, а најмногу од економски, порача премиерот Заев во одговор на прашање по денешната...

Заев и Вучиќ го промовираа проектот „One stop shop“

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Србија Александар Вучиќ, денеска се сретнаа на граничниот премин Табановце-Прешево каде најавија дека ќе започне да се применува...

Јерков: Му честитам на Заев за храброста

Потпретседателката на српската опозициска Демократска партија (ДС) Александра Јерков му честита на премиерот Зоран Заев на, „одговорните, мудри и храбри потези“ за решавањето на...

Отворање на пензионерски спортски игри во Радовиш

Премиерот Зоран Заев заедно со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска денеска ќе присуствуваат на отворањето на пензионерските спортски игри во Радовиш. Пензионерските...

Заев: Потребно е единство, опозицијата да се вклучи во обезбедувањето иднина...

Македонскиот премиер Зоран Заев и денеска ја повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи и да овозможи успешен референдум за, како што рече, успешна иднина...

Заев ја најави кампањата за референдумот, со повик до ВМРО-ДПМНЕ (Видео)

Одбројуваме до денот кога нашиот народ ќе излезе за европска Македонија. Само еден настан во поновата историја може да се спореди со предизвикот со...