7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 8:13

Ознака: Заев

Заев: Како дел од НАТО, Македонија станува фактор за стабилност во...

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во изјава за медиумите го оцени учеството на владината делегација на Состанокот на лидерите на НАТО по повод 70-годишнината...

Заев на состанок на лидерите на НАТО во Лондон

Премиерот Зоран Заев ќе ја предводи делегацијата на нашата земја во чиј состав се и заменичката на претседателот во Владата и министерка за одбрана,...

Заев: Ќе победиме на следните избори со разлика од 120 илјади

Со разлика од 60.000 до 120.000 ќе ве победиме на следните парламентарни избори идната година, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на пратеничко...

Заев: Има време за промена на изборниот модел

Тврдам дека има време за промена на изборниот модел, посочи премерот Зоран Заев на пратеничко прашање во врска со можна измена и информираше дека...

Заев-Дендиас: Грција претендира да биде прв најголем инвеститор во Македонија

Премиерот Зоран Заев се сретна со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, во рамките на неговата официјална посета на државава. На билатералната...

Заев: Да ги почитуваме, чуваме и негуваме разликите на секоја заедница

Денот на азбуката се смета за еден од клучните настани во историјата на албанскиот народ, ден кога албанското писмо преку унифицирање и стандардизирање на...

Вучиќ: Му реков на Заев дека нема да има преговори

Српскиот претседател Александар Вучиќ на прес конференцијата со македонскиот претседател Стево Пендаровски, кој денеска беше во прва официјална посета на Белград, истакна дека не...

Заев – Кодели: Се менуваме како држави и имаме што да...

Премиерот Зоран Заев се сретна со делегација од пратеници од албанскиот Парламент, предводена од претседателката на Комисијата за надворешни работи, Мими Кодели. Како што информираат...

Заев: Негативниот сигнал од ЕУ влијае врз политичките случувања во земјава

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со делегација од Финска предводена од министерката за внатрешни работи, Марија Охисало, која е во посета на нашата...

Заев до шефицата на ММФ: Насочени сме кон флексибилни мерки за...

Претседателот на Владата Зоран Заев придружуван од министреката за финансии Нина Ангеловска, вечерва се сретна со делегација на Меѓународниот монетарен фонд предводена од Берглјот...