14.8 C
Skopje
19.6.2019 - 7:27

Ознака: Заев

Ангела Меркел пречекана со највисоки државни почести (Фото)

Германската канцеларка Ангела Меркел претпладнево пристигна во Скопје, каде што и беше приреден свечен пречек пред платото на Владата. Меркел беше пречекана од нејзиниот домаќин,...

Заев-Кадик: Поддршка за успешен референдум и за интеграциите на Македонија

Премиерот Зоран Заев, попладнево се сретна со Оливие Кадик, француски сенатор и претставник на француските државјани надвор од Франција, придружуван од францускиот амбасадор во Македонија,...

Почна сведочењето на Заев: Ни се закануваа дека ќе не убијат

Ни се закануваа дека ќе не убијат. Безмалку два часа трпевме физички и вербални напади. Бевме раскрварени од удари и по главата и по...

Заев в четврток ќе се обрати пред Европскиот Парламент

Премиерот Зоран Заев в четврток 13 септември во 11 часот и 45 минути ќе се обрати на пленарната седница на Европскиот Парламент во Стразбур,...

Курц: Гласајте „За“ договорот и „За“ европска перспектива на Македонија (видео)

Решавањето на прашањето за името е голема шанса за динамика на Македонија и на целиот регион. Го поздравувам постигнатиот компромис и ги повикувам граѓаните...

Вратата на НАТО е отворена, од Македонија зависи дали ќе влезе

Вратата на НАТО е отворена, членството е на дофат. За неколку седмици имате референдум за договорот за името. Вашата иднина е во ваши раце,...

Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, искористете ја шансата на 30...

За неколку седмици имате референдум за договорот за името. Ги охрабрувам гласачите да се појават во голем број, ова е прилика која се јавува еднаш...

Заев: Драги Рашковски ги има коригирано своите ставови, сега е за...

Оваа Влада е стопроцентно определена за членство во НАТО и ЕУ и тоа така и ќе остане. Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски ги...

Заев: Доаѓањето на тројцата светски државници поддршка за Македонија

Тоа што тројца светски државници неделава ќе дојдат во Македонија е уште еден позитивен сигнал, признание и поддршка за нашата земја, рече премиерот и...

Заев од Пехчево: Исправени сме да носиме важни одлуки за сегашните...

Премиерот Зоран Заев, кој е и лидер на СДСМ, вечерва на трибина во Пехчево истакна дека како нација сме исправени да носиме важни одлуки...