15.2 C
Skopje
16.7.2019 - 5:35

Ознака: Заев

Заев на прва средба со новоименуваната амбасадорка на САД во земјава

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и...

Заев на пуштањето во употреба на пречистителната станица во Кочани

Претседателот на Владата Зоран Заев присуствуваше на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Кочани. На настанот присуствуваа...

Заев во посета на археолошкиот локалитет Стоби

Претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за култура Хусни Исмаили и директорката на Управата за културно наследство Елеонора Петрова, денеска, го посетија...

Заев и Анѓушев на промоција на стартап-проекти

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, имаа свои обраќања на настан во организација на Фондот за иновации и...

Заев си разменувал фотографии со лажниот Порошенко

Премиерот Зоран Заев обелодени дека освен што тие му се јавувале и тој ги контактирал лажните Столтенберг и Порошенко, односно руските комичари. Одговорност нема...

Заев го покани Новак Ѓоковиќ во Охрид и Скопје

Премиерот Зоран Заев го покани Новак Ѓоковиќ во Охрид, откако синоќа светскиот тенисер ја отпеа „Македонско девојче“ во видео обраќање и претходно во изјава...

Заев: Тамара се извини за химната, тоа е потврда дека е...

Тамара се извини за пропустот со македонската химна на синоќешната прослава на Денот на независноста во Амбасадата на САД во Скопје и тоа потврдува...

Започнува Самитот за Западен Балкан во Познањ, Полска

Премиерот Зоран Заев од 4 до 5 јули ќе предводи владина делегација на годишниот Самит за Западен Балкан, кој годинава се одржува во Познањ,...

Заев: Уште не сум министер за финансии, чекам решение од Влада

Премиерот Зоран Заев чека утре на седница на Владата да добие решение со кое се пренесува правото за раководење со Министерството за финансии до...

Заев: Финансиска поддршка на домашните фирми, раст на платите за работниците

Претседателот на Владата Зоран Заев, денеска во Собранието одговараше на пратенички прашања. Премиерот Заев рече дека очекува, сериозните одлуки што ќе бидат донесени, да дадат...