19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 2:19

Ознака: загуба

Трамп изгубил 700 милиони долари додека бил претседател

Богатството на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, е намалено за 700 милиони долари во периодот кога тој бил претседател на САД. Според податоците на...

„Рајанер“ очекува загуба од милијарда евра

Ирската авиокомпанија „Рајанер“ објави остар пад на приходите на крајот на минатата година, проценувајќи дека ќе ја затвори финансиската година со загуба од близу...

Бизнис – инфо

„Луфтханза“ со загуба од 1,5 милијарда евра Најголемиот германски авиопревозник „Луфтханза“ соопшти дека во вториот квартал забележал загуба од 1,5 милијарда евра откако овој индустриски...

„Џенерал моторс“ со загуба од 758 милиони долари

Компанијата „Џенерал моторс“ (ГМ) забележа нето-загуба во второто тромесечје од 758 милиони долари или 56 центи по акција, во однос на профитот од 2,4...

Макрон го загуби апсолутното мнозинство во парламентот, пратениците му бегаат

Емануел Макрон го изгуби своето мнозинство во Националното собрание на Франција откако група „дезертери“ од неговата партија ЛЕРМ преминаа во новата левичарска групација, што...

Сопствениците на „Корона“ со загуба од 170 милиони долари поради вирусот

Компанијата во чија сопственост е пивото „Корона“ остварила најниска заработка во изминатите 10 години во последниот квартал. Поради ширењето на коронавирусот во Кина во...

Најбогатите во светот за само еден ден изгубија 120 милијарди евра

Најбогатите 500 луѓе во светот во понеделникот изгубија 139 милијарди долари, или над 120 милијарди евра на берзите, што ги потврди стравувањата дека ширењето...

Бизнис инфо

„Горење“ пак со загуба, рентабилно ќе работи следната година Словенечкиот производител на апарати за домаќинството „Горење“ и оваа година ќе ја заврши со голема загуба....

Речиси половина милион жители во Македонија немаат постојан пристап до храна

Честопати Македонија е ставана на листата земји со најголема загуби на храна и отпад од храна, а истовремено се соочува со проблем да обезбеди...

Трамп нема да загуби од демократите, туку од трговската војна со...

Њузвик Претседателот Доналд Трамп ќе ја темели својата кампања за втор мандат на силната економија. Невработеноста е на најниско ниво во последните 50 години. Бирото...