28.9 C
Skopje
16.9.2019 - 14:52

Ознака: Загрепски Менхетн

Урбанистите против изградба на Загрепскиот Менхетн

Стручната јавност и опозицијата во Градското собрание најмногу забележуваат за незаконската процедура при измена и дополнување на генералниот план за Загрепскиот Менхетн Хрватските архитекти предупредуваат...