11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 20:50

Ознака: заглавена

Болна жена почина во заглавен лифт

Шеесет и осумгодишна жена во Скопје почина во заглавен лифт додека лекари од Итната медицинска помош се обидувале да ја спасат. Како што информира...

Македонија заглавена во пукнатината на ЕУ

По последниот состанок на министерскиот совет на ЕУ, на површина одново излегоа несогласувањата меѓу земјите-членки за проширувањето, но овој пат и за доделувањето датум...