29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 11:47

Ознака: загина

Загина тракторист кај Македонска Каменица

Четириесет и седумгодишен жител на селото Тодоровци кај Македонска Каменица загинал откако се превртел тракторот што го управувал. Како што информираат од МВР, инцидентот се...

Деветнаесетгодишна девојка загина во сообраќајка кај Струмица

Деветнаесетгодишна девојка од Струмица загина во сообраќајна несреќа што се случи утрово во 4 часот на магистралниот пат Струмица – Радовиш во близина на село...

Едно лице загина во сообраќајка кај Дебар, има и повредени

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат Дебар-Маврово. Според првичните информации, во сообраќајната несреќа учествувале...

Скопјанец загина во сообраќајка во Автокоманда

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила рано утрово во скопската населба Автокоманда. Според информациите на полицијата, околу 3.50 часот било пријавено дека...

Едно лице загина во пожар во болница близу Париз

Едно лице загина, а осуммина се повредени откако во текот на ноќата избувнал пожар во болнички комплекс на периферијата од Париз, соопштија денеска локалните...

Загина братот на водачот на авганистанските талибанци

Братот на Хаибатула Ахунџада, лидерот на авганистанските талибанци, е едeн од најмалку петмината загинати во експлозијата која одекна во џамија во Кета, југозападен Пакистан,...

Маж загинал во близина на Париз возејќи електричен тротинет

Маж кој возел електричен тротинет на автопат во близина на Париз бил удрен од моторциклист, по што починал во петокот вечерта, соопштија пожарникарите. Триесетгодишен маж...

Маж од Свети Николе загина на плажата Лагадин

Триесет и петгодишен маж загина при скок во Охридското Езеро на плажата Лагадин. Според информациите на полицијата, вчера во 20 часот било пријавено дека во...

Скопјанец загина во сообраќајна несреќа на скопската обиколница

Четириесетгодишен скопјанец загина во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на скопската обиколница, кај Радишани. Според информациите на МВР, М.А.(40) од Скопје, кој управувал автомобил...

Возач на мопед загина на автопатот Свети Николе -Штип

Возач на мопед почина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Свети Николе -Штип кај селото Криви Дол. Се работи за 31-годишно лице...