19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 9:21

Ознака: загина

Загина велосипедист во Скопје – со автомобил го прегази 20-годишник

Педесет и четиригодишен скопјанец загина со велосипед, откако во него удрил автомобил денеска околу 10:30 часот на булеварот Кочо Рацин во Скопје. Според информациите од...

Дваесетгодишна девојка загина во сообраќајка

Дваесетгодишна девојка загина во сообраќајна несреќа откако со автомобил излетала од патот. Според информациите на МВР, несреќата се случила утринава околу 07.15 часот на автопатот...

Загина градежен работник во Гевгелија паѓајќи од скеле

Градежен работник од Богданци паднал од скеле и починал на лице место, додека работел на објект во изградба во Гевгелија. Несреќата ѐ, која се случила...

Жена загина во пожар во Тетовско

Денеска во раните утрински часови во тетовската полиција било пријавено дека настанал пожар во помошен објект до куќа во тетовското село Жилче. Во објекот почината...

Словенец загинал од топовска граната од Првата светска војна

Топовска граната останата од Првата светска војна убила 64-годишен маж во селото Воглар кај Нова Горица во западна Словенија, во близина на границата со...

Почина млад доктор што беше раководител на ковид-центарот во „Козле“

Во денешната тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата Рузвелтова околу 16:30 часот, почина 32-годишниот Трајче Нешковски, кој порано беше потпретседател и генерален...

Работник загина во шума во Пехчевско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против правно лице од с. Црник, Пехчевско, и И. М. (48) од с. Црник, одговорно...

Седумнаесетгодишно момче загина со мотор на патот Кочани-Зрновци

Седумнаесетгодишно момче од штипското село Зрновци загина, кога со мотор излета од патот Кочани-Зрновци. Сообраќајната несреќа се случила ноќеска во близина на место викано...

Загина во ракетата што сам ја направи, сакаше да докаже дека...

Американскиот авантуристички пилот, познат како „Лудиот“ Мајк Хјус, загина вчера обидувајќи се да ја лансира ракетата што сам ја направи, објави Си-ен-ен. - Нашите мисли...

„Загина иконата на македонската кошарка“

БАЛКАНСКИ МЕДИУМИ Веста за трагичната смрт на Благоја Георгиевски ја објавија и голем број медиуми во соседните земји. На интернет-страницата на Радио-телевизија Србија, во...