27.3 C
Skopje
24.6.2019 - 16:15

Ознака: загинат

Мотоциклист од Холандија почина по судар со возило кај Битола

Холандски мотоциклист на возраст од 58-години почина вчера во сообраќајна несреќа на патот Битола - Ниже поле. Мотоциклистот се судрил со автомобил, со кој управувало...

Мотоциклист загина во судир со автомобил

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат меѓу гостиварските села Равен и Вруток. Од СВР Тетово соопштија дека судирот...

Пронајдено телото на вториот работник на хидроелектраната „Дубровник“

Телото на вториот работник од хидроелектраната „Дубровник“ е пронајдено синоќа на брегот на морето во Цавтат. Полицијата потврди дека телото на работникот е пронајдено околу...

Сообраќајка на патот Тетово-Радиовце, еден загинат

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на патот Тетово-село Радиовце. Министерството за внатрешни работи информира дека синоќа околу 23.30 часот на...

Тешка сообраќајка кај Струга, едно лице загина, петмина повредени

Едно лице го загуби животот, пет се повредени во сообраќајна несреќа што изутрината во 5.45 часот се случи на магистралниот пат Струга – Охрид...

Еден загинат при верижен судир на автопатот Ниш-Белград

Едно лице загина попладнево при верижен судир на автопатот Ниш-Белград во близина на местото Баточина, јави Танјуг. Во судирот учествувале три товарни возила, два автомобили,...

Тешка сообраќајка на патот Градско-Прилеп, еден загинат

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера на магистралниот пат Градско - Прилеп во близина на бензинската пумпа “Лукоил“. Во несреќата...

Рударот во „Тораница“ настрадал од одрон на камења

Одрон на камења во ископаната јама на рудникот се случила синоќа каде почина рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко. - На ден 23.08.2018 во...

Еден загинат во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи синоќа на магистралниот пат Охрид-Кичево, соопшти МВР. Според истиот извор, во 19,55 часот на магистралниот...

Загина 25-годишник на патот Скопје-Велес

Вчера околу 18,44 часот на автопатот Скопје – Велес, пред Катланово, патничко возило „Фиат Пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Т. (21) од...